Competitions > World Cup #2

Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 COOKE James GBR 1151 250 2 19 338 2 2:00.66 563 18 12:17.00
2 LESUN Aleksander RUS 1150 274 1 22 312 15 2:09.39 564 17 12:16.00 1 "
3 BELAUD Valentin FRA 1149 234 4 17 316 13 2:08.21 599 7 11:41.00 2 "
4 MAROSI Adam HUN 1149 226 5 16 334 3 2:02.02 589 11 11:51.00 2 "
5 PODDIGHE Fabio ITA 1147 210 13 14 325 6 2:05.11 612 3 11:28.00 4 "
6 PRADES Valentin FRA 1146 218 7 15 319 12 2:07.12 609 4 11:31.00 5 "
7 DANIEL Thomas AUT 1145 242 3 18 303 22 2:12.35 600 6 11:40.00 6 "
8 ZILLEKENS Christian GER 1144 202 15 13 314 14 2:08.90 628 1 11:12.00 7 "
9 EL GEZIRY Omar EGY 1143 218 9 15 330 4 2:03.58 595 8 11:45.00 8 "
10 INZUNZA Jorge MEX 1142 210 12 14 327 5 2:04.34 605 5 11:35.00 9 "
11 SVECHOTA Ondrej CZE 1139 218 10 15 305 20 2:11.98 616 2 11:24.00 12 "
12 LIEBIG Fabian GER 1125 210 11 14 322 9 2:06.12 593 10 11:47.00 26 "
13 VILLAMAYOR Sergio ARG 1113 226 6 16 287 27 2:17.69 600 6 11:40.00 38 " 8
14 ZAPATA Emanuel ARG 1105 186 21 11 320 11 2:06.90 599 7 11:41.00 46 " 5
15 LUKACH Dmitry RUS 1101 194 18 12 321 10 2:06.40 586 12 11:54.00 50 " 4
16 HAMED Ahmed EGY 1091 202 15 13 295 23 2:15.08 594 9 11:46.00 60 " 1
17 GOLIS Remigiusz POL 1080 170 26 9 347 1 1:57.96 563 18 12:17.00 71 " 1
18 ANDERSON Brendan USA 1079 202 15 13 306 18 2:11.54 571 14 12:09.00 72 " 1
19 IMERI Jorge GUA 1077 218 8 15 312 15 2:09.40 547 21 12:33.00 74 " 1
20 ALIAN Abdelrahman EGY 1071 194 20 12 312 15 2:09.43 565 16 12:15.00 80 " 1
21 MALITS Istvan HUN 1064 210 14 14 291 24 2:16.55 563 18 12:17.00 87 " 1
22 FAGUNDES Danilo BRA 1060 178 25 10 304 21 2:12.00 578 13 12:02.00 91 " 1
23 KONTRIMAVICIUS Lukas LTU 1048 186 23 11 306 18 2:11.40 556 19 12:24.00 103 " 1
24 COLASANTI Alessandro ITA 1043 152 27 8 323 7 2:05.74 568 15 12:12.00 108 " 1
25 LAUZEN Theodore USA 1017 194 19 12 268 28 2:24.10 555 20 12:25.00 134 " 1
26 ABDELAZIZ Youssef EGY 1014 186 22 11 323 7 2:05.74 505 22 13:15.00 137 " 1
27 BRADLEY CALVIN RSA 907 178 24 10 288 26 2:17.63 441 24 14:19.00 244 " 1
28 PARAMOER Tarkquin RSA 884 146 28 6 290 25 2:16.92 448 23 14:12.00 267 " 1
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 GARZA Andres MEX 1149 218 7 16 296 27 2:14.78 635 1 11:05.00
2 KRASTANOV Dimitar BUL 1149 186 23 12 331 3 2:03.13 632 3 11:08.00
3 LANIGAN-O KEEFFE Arthur IRL 1149 218 8 16 332 2 2:02.94 599 11 11:41.00
4 TSIKHANAU Pavel BLR 1147 234 1 18 316 16 2:08.13 597 12 11:43.00 2 "
5 DOGUE Marvin Faly GER 1146 226 4 17 303 24 2:12.47 617 6 11:23.00 3 "
6 HEFNY Yasser EGY 1146 218 6 16 326 6 2:04.91 602 9 11:38.00 3 "
7 POLIVKA Ondrej CZE 1141 210 12 15 322 9 2:06.22 609 8 11:31.00 8 "
8 DE LUCA Riccardo ITA 1140 218 8 16 309 18 2:10.44 613 7 11:27.00 9 "
9 ILYASHENKO Pavel KAZ 1139 226 2 17 313 17 2:09.04 600 10 11:40.00 10 "
10 KINDERIS Justinas LTU 1129 202 16 14 307 20 2:11.01 620 4 11:20.00 20 "
11 VAIVADA Dovidas LTU 1129 226 3 17 324 8 2:05.63 579 18 12:01.00 20 "
12 PATTE Christopher FRA 1127 186 22 12 322 9 2:06.29 619 5 11:21.00 22 "
13 BENEDETTI Nicola ITA 1126 202 14 14 291 28 2:16.47 633 2 11:07.00 23 "
14 HAMAD Eslam EGY 1118 202 15 14 331 3 2:03.31 585 17 11:55.00 31 "
15 HARANGOZO Bence HUN 1110 202 15 14 322 9 2:06.10 586 16 11:54.00 39 " 7
16 SCHRIMSHER Lucas USA 1106 194 19 13 326 6 2:04.80 586 16 11:54.00 43 " 6
17 MUINHOS William BRA 1097 202 15 14 305 22 2:11.91 590 13 11:50.00 52 " 2
18 STASIAK Sebastian POL 1088 170 25 10 329 5 2:03.99 589 14 11:51.00 61 " 1
19 MYATT James GBR 1086 178 24 11 308 19 2:10.78 600 10 11:40.00 63 " 1
20 FEDECHKO Andriy UKR 1079 194 20 13 318 14 2:07.34 567 20 12:13.00 70 " 1
21 PAPADOPOLO Andreas GUA 1074 226 5 17 307 20 2:11.08 541 22 12:39.00 75 " 1
22 SALMINEN Ismo FIN 1071 218 8 16 320 13 2:06.79 533 23 12:47.00 78 " 1
23 PESHLEEVSKI Yavor BUL 1069 210 11 15 300 26 2:13.45 559 21 12:21.00 80 " 1
24 SILVA Leandro ARG 1065 154 28 8 334 1 2:02.03 577 19 12:03.00 84 " 1
25 EID AHMED Mohamed EGY 1049 210 13 15 322 9 2:06.31 517 25 13:03.00 100 " 1
26 VASILIONAK Aliaksandr BLR 1046 162 27 9 305 22 2:11.72 579 18 12:01.00 103 " 1
27 AMR Nazeir EGY 1041 194 21 13 318 14 2:07.46 529 24 12:51.00 108 " 1
28 BURGER Berndt RSA 1038 146 29 7 303 24 2:12.54 589 14 11:51.00 111 " 1
29 GREENE Harrison USA 1028 162 26 9 279 29 2:20.53 587 15 11:53.00 121 " 1
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 ESPOSITO Max AUS 1166 210 11 15 328 9 2:04.23 628 1 11:12.00
2 RASHAD Sherif EGY 1151 242 4 19 333 6 2:02.58 576 11 12:04.00 15 "
3 EVANS Joseph GBR 1134 202 15 14 339 2 2:00.59 593 5 11:47.00 32 "
4 KUF Jan CZE 1134 242 5 19 321 15 2:06.52 571 13 12:09.00 32 "
5 EL GEZIRY Amro EGY 1134 250 2 20 349 1 1:57.28 535 20 12:45.00 32 "
6 KIRPULYANSKYY Dmytro UKR 1132 274 1 23 310 19 2:10.32 548 18 12:32.00 34 "
7 DEMETER Bence HUN 1131 226 7 17 333 6 2:02.52 572 12 12:08.00 35 "
8 NAKONECHNYI Ruslan LAT 1130 202 14 14 338 3 2:00.74 590 6 11:50.00 36 "
9 STASKIEWICZ Szymon POL 1129 226 8 17 307 23 2:11.10 596 4 11:44.00 37 "
10 CERKOVSKIS Deniss LAT 1125 226 6 17 309 21 2:10.56 590 6 11:50.00 41 "
11 PALAZKOV Ilya BLR 1117 210 10 15 324 13 2:05.39 583 7 11:57.00 49 " 11
12 KUKARIN Alexander RUS 1114 218 9 16 316 18 2:08.32 580 9 12:00.00 52 " 10
13 FERNANDEZ Charles GUA 1113 186 20 12 327 10 2:04.43 600 3 11:40.00 53 " 9
14 PADILLA Manuel MEX 1098 178 22 11 299 26 2:13.78 621 2 11:19.00 68 " 3
15 GRALEWSKI Michal POL 1096 194 17 13 336 4 2:01.33 566 15 12:14.00 70 " 1
16 SUKHAREV Vladislav KAZ 1090 202 16 14 330 8 2:03.36 558 17 12:22.00 76 " 1
17 CRISTOBAL Rodriguez ESP 1086 202 13 14 325 12 2:05.31 559 16 12:21.00 80 " 1
18 SHAHIN Ahmed EGY 1080 202 12 14 308 22 2:10.88 570 14 12:10.00 86 " 1
19 MITSYK Mikhail BLR 1075 186 20 12 307 23 2:11.07 582 8 11:58.00 91 " 1
20 NASCIMENTO Felipe BRA 1070 170 25 10 310 19 2:10.13 590 6 11:50.00 96 " 1
21 SHUGAROV Ilya RUS 1061 242 3 19 317 17 2:07.98 502 22 13:18.00 105 " 1
22 EKIN Canberk Hulusi TUR 1059 194 18 13 288 28 2:17.44 577 10 12:03.00 107 " 1
23 CAMACHO Jorge Abraham MEX 1057 178 22 11 299 26 2:13.91 580 9 12:00.00 109 " 1
24 CURRY Samuel GBR 1045 186 19 12 320 16 2:06.86 539 19 12:41.00 121 " 1
25 BAILEY Eanna IRL 1004 154 28 8 327 10 2:04.51 523 21 12:57.00 162 " 1
26 OOSTHUIZEN PIETER RSA 1000 170 26 10 237 29 2:31.12 593 5 11:47.00 166 " 1
27 ALY Omar EGY 993 178 22 11 324 13 2:05.63 491 23 13:29.00 173 " 1
28 ORTOLANI Enrico BRA 906 114 29 3 305 25 2:11.86 487 24 13:33.00 260 " 1
29 CASSE Simon FRA 498 162 27 9 336 4 2:01.61 668 " 1
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 NAKONECHNYI Ruslan LAT 1465 226 7 20 334 3 2:02.15 286 19 619 2 11:21.30 60
2 KUF Jan CZE 1454 215 16 18 326 12 2:04.89 299 10 614 3 11:26.47 11 " 55
3 TSIKHANAU Pavel BLR 1446 246 1 23 317 23 2:07.87 296 11 587 13 11:53.54 19 " 51
4 PODDIGHE Fabio ITA 1445 214 18 18 329 8 2:03.74 300 1 602 7 11:38.85 20 " 48
5 BELAUD Valentin FRA 1444 214 19 18 320 21 2:06.66 286 19 624 1 11:16.83 21 " 46
6 DE LUCA Riccardo ITA 1440 233 5 21 311 26 2:09.88 286 19 610 4 11:30.33 25 " 44
7 MAROSI Adam HUN 1434 216 11 18 332 6 2:02.91 300 3 586 14 11:54.47 31 " 42
8 DEMETER Bence HUN 1433 220 10 19 334 3 2:02.11 300 5 579 16 12:01.18 32 " 40
9 LANIGAN-O KEEFFE Arthur IRL 1432 216 11 18 330 7 2:03.39 293 13 593 11 11:47.54 33 " 39
10 EL GEZIRY Omar EGY 1428 240 2 22 334 3 2:02.26 300 7 554 26 12:26.87 37 " 38
11 PRADES Valentin FRA 1423 233 4 21 323 17 2:05.70 293 13 574 18 12:06.88 42 " 37
12 ILYASHENKO Pavel KAZ 1418 223 8 19 323 17 2:05.77 282 29 590 12 11:50.25 47 " 36
13 PATTE Christopher FRA 1414 215 14 18 323 17 2:05.85 286 19 590 12 11:50.67 51 " 35
14 HEFNY Yasser EGY 1409 203 24 16 325 15 2:05.11 296 11 585 15 11:55.63 56 " 34
15 EVANS Joseph GBR 1407 209 21 17 339 2 2:00.34 300 1 559 23 12:21.62 58 " 33
16 ZILLEKENS Christian GER 1403 191 29 14 317 23 2:07.74 286 19 609 5 11:31.15 62 " 32
17 CERKOVSKIS Deniss LAT 1397 215 15 18 308 28 2:10.89 300 7 574 18 12:06.11 68 " 31
18 INZUNZA Jorge MEX 1394 197 25 15 328 10 2:04.03 300 5 569 20 12:11.88 71 " 30
19 VAIVADA Dovidas LTU 1390 221 9 19 326 12 2:04.85 286 19 557 25 12:23.77 75 " 29
20 STASKIEWICZ Szymon POL 1388 238 3 22 308 28 2:10.94 256 34 586 14 11:54.09 77 " 28
21 KIRPULYANSKYY Dmytro UKR 1388 227 6 20 310 27 2:10.17 293 13 558 24 12:22.47 77 " 27
22 EL GEZIRY Amro EGY 1386 216 11 18 343 1 1:59.32 262 33 565 21 12:15.28 79 " 26
23 LIEBIG Fabian GER 1383 211 20 17 317 23 2:07.77 279 30 576 17 12:04.48 82 " 25
24 POLIVKA Ondrej CZE 1383 197 27 15 326 12 2:04.71 286 19 574 18 12:06.87 82 " 24
25 BENEDETTI Nicola ITA 1382 208 23 17 291 35 2:16.51 286 19 597 8 11:43.59 83 " 23
26 ESPOSITO Max AUS 1381 148 35 7 325 15 2:05.30 300 4 608 6 11:32.06 84 " 22
27 KRASTANOV Dimitar BUL 1380 161 34 9 323 17 2:05.90 300 9 596 9 11:44.33 85 " 21
28 DOGUE Marvin Faly GER 1380 214 17 18 297 33 2:14.44 293 13 576 17 12:04.59 85 " 20
29 KINDERIS Justinas LTU 1377 185 30 13 303 31 2:12.58 279 30 610 4 11:30.08 88 " 19
30 SVECHOTA Ondrej CZE 1373 179 31 12 306 30 2:11.51 293 13 595 10 11:45.66 92 " 18
31 GARZA Andres MEX 1365 191 28 14 295 34 2:15.00 265 32 614 3 11:26.89 100 " 17
32 COOKE James GBR 1339 208 22 17 318 22 2:07.51 291 18 522 27 12:58.90 126 " 16
33 DANIEL Thomas AUT 1326 167 33 10 301 32 2:13.02 286 19 572 19 12:08.63 139 " 15
34 HAMAD Eslam EGY 1320 197 26 15 328 10 2:04.12 286 19 509 28 13:11.70 145 " 14
35 RASHAD Sherif EGY 1065 173 32 11 329 8 2:03.80 EL EL 563 22 12:17.26 400 " 13
36 LESUN Aleksander RUS 0 DNF DNF DNF 0 0 0:00.00 DNS DNS DNS DNS DNS 874 " 12
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 ESPOSITO Chloe AUS 1037 218 10 14 294 1 2:15.44 525 6 12:55.00
2 TOCCHI Gloria ITA 1024 258 3 19 278 5 2:20.85 488 16 13:32.00 13 "
3 ASADAUSKAITE Laura LTU 1023 210 12 13 278 5 2:20.91 535 3 12:45.00 14 "
4 KHURASKINA Ekaterina RUS 1022 266 1 20 245 22 2:31.95 511 11 13:09.00 15 "
5 PRENTICE Freyja GBR 1021 234 5 16 258 16 2:27.38 529 4 12:51.00 16 "
6 RUBLEVSKA Elena LAT 1021 266 2 20 234 24 2:35.47 521 7 12:59.00 16 "
7 OTEIZA Marie FRA 1020 234 4 16 287 3 2:17.69 499 15 13:21.00 17 "
8 SAVCHENKO Anna RUS 1017 202 14 12 269 12 2:23.87 546 1 12:34.00 20 "
9 OZYUKSEL Ilke TUR 1013 194 16 11 274 9 2:22.26 545 2 12:35.00 24 "
10 MCCANN Melanie CAN 1009 226 6 15 273 10 2:22.61 510 12 13:10.00 28 "
11 DERRANT Martha MEX 1004 226 6 15 265 14 2:25.30 513 10 13:07.00 33 "
12 IVANOVA Varvara GEO 1002 226 6 15 269 12 2:23.87 507 13 13:13.00 35 " 11
13 AROL Katsiaryna BLR 992 218 9 14 271 11 2:23.26 503 14 13:17.00 45 " 6
14 BRAND Isabel GUA 972 178 21 9 275 8 2:21.73 519 8 13:01.00 65 " 2
15 LONTANO Camilla ITA 959 186 20 10 289 2 2:17.02 484 17 13:36.00 78 " 1
16 ISAKSEN Isabella USA 954 194 17 11 257 17 2:27.81 503 14 13:17.00 83 " 1
17 PRIBYLOVA Eliska CZE 948 170 23 8 264 15 2:25.48 514 9 13:06.00 89 " 1
18 AMER MARIAM EGY 933 154 25 6 253 20 2:29.26 526 5 12:54.00 104 " 1
19 ZAPATA Pamela ARG 918 194 15 11 245 22 2:31.88 479 18 13:41.00 119 " 1
20 YELIZAROVA Tatsiana BLR 912 210 11 13 251 21 2:29.93 451 21 14:09.00 125 " 1
21 AKSIN Ipek TUR 905 202 13 12 280 4 2:20.28 423 24 14:37.00 132 " 1
22 DIEGUEZ Ximena GUA 883 194 15 11 257 17 2:27.73 432 23 14:28.00 154 " 1
23 MOHAMMED Nour EGY 881 194 15 11 254 19 2:28.99 433 22 14:27.00 156 " 1
24 DEYAA NADA EGY 873 138 26 4 277 7 2:21.19 458 20 14:02.00 164 " 1
25 ELSHAZLY Mariam EGY 860 170 22 8 228 25 2:37.55 462 19 13:58.00 177 " 1
26 BIDDULPH Shauna CAN 755 162 24 7 186 26 2:51.49 407 25 14:53.00 282 " 1
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 NOWACKA Oktawia POL 1050 250 3 18 291 3 2:16.38 509 10 13:11.00
2 SUMMERS Francesca GBR 1034 250 2 18 276 15 2:21.57 508 11 13:12.00 16 "
3 FAKHRUTDINOVA Alise RUS 1025 258 1 19 282 9 2:19.57 485 15 13:35.00 25 "
4 LEBEDEVA Svetlana RUS 1024 250 4 18 285 6 2:18.45 489 14 13:31.00 26 "
5 SCHLEU Annika GER 1022 202 13 12 282 9 2:19.39 538 4 12:42.00 28 "
6 MARQUES Yane BRA 1018 218 9 14 291 3 2:16.33 509 10 13:11.00 32 "
7 CHMIELEWSKA Aleksandra POL 1017 194 16 11 257 19 2:27.69 566 1 12:14.00 33 "
8 BATULEVICIUTE Lina LTU 1015 226 6 15 255 20 2:28.47 534 5 12:46.00 35 "
9 ACHTERBERG Samantha USA 1011 186 21 10 269 17 2:23.74 556 2 12:24.00 39 "
10 SISLOVA Olga LAT 1007 202 12 12 279 13 2:20.57 526 7 12:54.00 43 "
11 BENGS Eevi FIN 1004 226 6 15 238 23 2:34.17 540 3 12:40.00 46 "
12 ALEKSZEJEV Tamara HUN 998 210 11 13 284 7 2:18.95 504 12 13:16.00 52 " 10
13 COYLE Natalya IRL 995 186 20 10 281 11 2:19.82 528 6 12:52.00 55 " 9
14 GUZAUSKAITE Karolina LTU 991 170 22 8 281 11 2:19.77 540 3 12:40.00 59 " 5
15 NOGUEDA Elena MEX 968 234 5 16 267 18 2:24.55 467 18 13:53.00 82 " 1
16 YAKOUT Reem EGY 965 194 16 11 279 13 2:20.65 492 13 13:28.00 85 " 1
17 RETI Kamilla HUN 956 202 14 12 244 21 2:32.12 510 9 13:10.00 94 " 1
18 KITTLE Grace USA 953 170 22 8 308 1 2:10.96 475 17 13:45.00 97 " 1
19 CABRERA Sofia GUA 944 186 19 10 238 23 2:30.87 520 8 13:00.00 106 " 1
20 ABDELMAKSOUD SALMA EGY 943 170 22 8 293 2 2:15.72 480 16 13:40.00 107 " 1
21 LELLYS Larissa BRA 943 210 10 13 286 5 2:18.19 447 20 14:13.00 107 " 1
22 YOUSSEF NADEIN EGY 885 162 25 7 234 26 2:35.43 489 14 13:31.00 165 " 1
23 AMIN YASMINE EGY 855 154 26 6 236 25 2:34.84 465 19 13:55.00 195 " 1
24 DEYANOVA Malina BUL 841 194 15 11 283 8 2:19.02 364 21 15:36.00 209 " 1
25 FITZSIMMONS Kelly CAN 808 194 16 11 274 16 2:22.07 340 22 16:00.00 242 " 1
26 IVANIUSHYNA Volha BLR 465 226 6 15 239 22 2:33.98 585 " 1
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 ISAKSEN Margaux USA 1043 258 1 18 288 4 2:17.46 497 17 13:23.00
2 CESARINI Claudia ITA 1038 250 2 17 273 12 2:22.54 515 11 13:05.00 5 "
3 MALISZEWSKA Anna POL 1036 234 6 15 271 15 2:23.10 531 8 12:49.00 7 "
4 VAKALIS Donna CAN 1033 210 12 12 279 7 2:20.37 544 4 12:36.00 10 "
5 VENCKAUSKAITE Gintare LTU 1028 210 13 12 269 17 2:23.84 549 2 12:31.00 15 "
6 KHOKHLOVA IRYNA ARG 1026 234 4 15 275 10 2:21.85 517 10 13:03.00 17 "
7 CLOUVEL Elodie FRA 1026 210 15 12 311 1 2:09.84 505 14 13:15.00 17 "
8 HACHULSKA Natalia POL 1023 202 16 11 281 6 2:19.82 540 5 12:40.00 20 "
9 PROKOPENKO Anastasiya BLR 1021 218 9 13 244 22 2:32.06 559 1 12:21.00 22 "
10 KOVACS Sarolta HUN 1021 210 11 12 306 2 2:11.42 505 14 13:15.00 22 "
11 MORSY Haydy EGY 1020 226 8 14 258 19 2:27.49 536 6 12:44.00 23 "
12 HERNANDEZ Sophia GUA 1009 234 5 15 258 19 2:27.36 517 10 13:03.00 34 "
13 BETTINELLI Alexandra GER 1008 226 7 14 272 14 2:22.93 510 12 13:10.00 35 "
14 ARCEO Mariana MEX 1007 242 3 16 265 18 2:25.02 500 16 13:20.00 36 "
15 OLIVEIRA Priscila BRA 994 202 17 11 284 5 2:18.86 508 13 13:12.00 49 " 8
16 SOTERO Alice ITA 993 186 21 9 305 3 2:11.72 502 15 13:18.00 50 " 7
17 ZAPATA Ayelen ARG 981 194 20 10 240 24 2:33.52 547 3 12:33.00 62 " 4
18 TRAUTMANN Eva GER 978 210 14 12 273 12 2:22.53 495 18 13:25.00 65 " 3
19 MARTINEZ Thelma MEX 962 194 18 10 277 9 2:21.30 491 19 13:29.00 81 " 1
20 ELGAMAL NOUREEN EGY 958 178 22 8 278 8 2:20.85 502 15 13:18.00 85 " 1
21 STERN Adele FRA 957 194 19 10 242 23 2:32.83 521 9 12:59.00 86 " 1
22 SALMINEN Laura FIN 957 218 10 13 274 11 2:22.29 465 20 13:55.00 86 " 1
23 ABOUBAKR Sondos EGY 950 162 24 6 256 21 2:28.29 532 7 12:48.00 93 " 1
24 AHMED SHOROUK EGY 855 162 23 6 271 15 2:23.17 422 21 14:38.00 188 " 1
25 OUEDRAOGO Angelica Sita BUR 437 146 25 4 155 25 3:01.85 136 22 19:24.00 606 " 1
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 ASADAUSKAITE Laura LTU 1364 231 6 20 281 15 2:19.69 300 5 552 1 12:28.36 60
2 ISAKSEN Margaux USA 1339 256 1 25 287 9 2:17.66 300 8 496 15 13:24.81 25 " 55
3 PRENTICE Freyja GBR 1323 232 5 21 263 26 2:25.71 300 5 528 4 12:52.08 41 " 51
4 VENCKAUSKAITE Gintare LTU 1316 204 18 16 273 23 2:22.57 300 1 539 2 12:41.54 48 " 48
5 NOWACKA Oktawia POL 1313 220 12 19 293 5 2:15.75 300 3 500 14 13:20.87 51 " 46
6 SAVCHENKO Anna RUS 1299 220 11 19 266 25 2:24.67 293 12 520 6 13:00.71 65 " 44
7 ESPOSITO Chloe AUS 1297 196 26 15 295 3 2:15.07 286 20 520 6 13:00.61 67 " 42
8 KHURASKINA Ekaterina RUS 1296 232 4 21 257 29 2:27.93 293 12 514 9 13:06.68 68 " 40
9 MALISZEWSKA Anna POL 1292 208 17 17 276 18 2:21.58 293 12 515 8 13:05.35 72 " 39
10 PROKOPENKO Anastasiya BLR 1289 240 2 22 253 31 2:29.28 258 31 538 3 12:42.46 75 " 38
11 TOCCHI Gloria ITA 1286 215 13 18 288 8 2:17.41 272 27 511 10 13:09.73 78 " 37
12 FAKHRUTDINOVA Alise RUS 1283 225 10 19 294 4 2:15.33 293 12 471 22 13:49.39 81 " 36
13 RUBLEVSKA Elena LAT 1278 238 3 22 238 34 2:34.14 299 9 503 13 13:17.75 86 " 35
14 SUMMERS Francesca GBR 1274 226 7 20 275 19 2:21.90 286 20 487 18 13:33.52 90 " 34
15 MARQUES Yane BRA 1272 209 15 17 290 7 2:16.68 280 25 493 17 13:27.92 92 " 33
16 ACHTERBERG Samantha USA 1270 175 32 11 279 16 2:20.38 297 11 519 7 13:01.92 94 " 32
17 KOVACS Sarolta HUN 1268 196 22 15 310 2 2:10.17 300 5 462 25 13:58.86 96 " 31
18 LEBEDEVA Svetlana RUS 1267 196 21 14 287 9 2:17.92 279 26 505 12 13:15.49 97 " 30
19 CLOUVEL Elodie FRA 1266 208 16 17 314 1 2:08.99 269 28 475 19 13:45.73 98 " 29
20 OTEIZA Marie FRA 1262 226 7 20 293 5 2:15.78 300 1 443 27 14:17.25 102 " 28
21 MCCANN Melanie CAN 1261 226 7 20 275 19 2:21.97 286 20 474 20 13:46.67 103 " 27
22 MORSY Haydy EGY 1256 211 14 17 252 32 2:29.43 299 9 494 16 13:26.87 108 " 26
23 CHMIELEWSKA Aleksandra POL 1244 186 27 13 260 28 2:26.99 293 12 505 12 13:15.64 120 " 25
24 KHOKHLOVA IRYNA ARG 1240 196 24 15 283 14 2:19.07 293 12 468 23 13:52.70 124 " 24
25 HACHULSKA Natalia POL 1230 184 29 13 286 11 2:18.14 285 24 475 19 13:45.87 134 " 23
26 DERRANT Martha MEX 1222 172 34 11 261 27 2:26.51 289 19 500 14 13:20.49 142 " 22
27 BATULEVICIUTE Lina LTU 1217 203 19 16 256 30 2:28.30 293 12 465 24 13:55.69 147 " 21
28 BETTINELLI Alexandra GER 1209 196 25 15 274 21 2:22.28 265 29 474 20 13:46.95 155 " 20
29 VAKALIS Donna CAN 1192 175 31 11 279 16 2:20.35 265 29 473 21 13:47.77 172 " 19
30 HERNANDEZ Sophia GUA 1160 184 29 13 248 33 2:30.79 300 4 428 29 14:32.73 204 " 18
31 BENGS Eevi FIN 1151 202 20 16 234 35 2:35.51 286 20 429 28 14:31.22 213 " 17
32 SISLOVA Olga LAT 1131 166 35 10 286 11 2:18.24 221 32 458 26 14:02.23 233 " 16
33 SCHLEU Annika GER 992 196 23 15 286 11 2:18.22 EL EL 510 11 13:10.79 372 " 15
34 OZYUKSEL Ilke TUR 973 172 33 11 274 21 2:22.25 EL EL 527 5 12:53.26 391 " 14
35 ARCEO Mariana MEX 848 184 28 13 270 24 2:23.64 EL EL 394 30 15:06.22 516 " 13
36 CESARINI Claudia ITA 0 DNF DNF DNF 0 0 0:00.00 DNS DNS DNS DNS DNS 843 " 12
Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run Handi-
cap
PWR
pts pos wins pts pos time pts pos pts pos time SR
1 VEGA Tamara, HERNANDEZ USCANGA Ismael MEX 1469 238 1 31 338 5 2:00.69 287 7 606 3 11:34.95 60
2 COYLE Natalya, LANIGAN-O KEEFFE Arthur IRL 1468 223 5 27 347 1 1:57.70 298 2 600 4 11:40.84 1 " 55
3 ALEKSZEJEV Tamara, HARANGOZO Bence HUN 1445 233 3 29 334 6 2:02.06 300 1 578 8 12:02.43 24 " 51
4 ESPOSITO Chloe, ESPOSITO Max AUS 1436 188 11 18 333 7 2:02.51 297 3 618 1 11:22.66 33 " 48
5 MORSY Haydy, HEFNY Yasser EGY 1431 223 4 27 321 11 2:06.36 278 9 609 2 11:31.69 38 " 46
6 SCHLEU Annika, LIEBIG Fabian GER 1430 214 6 25 345 3 1:58.44 279 8 592 5 11:48.45 39 " 44
7 SOTERO Alice, PODDIGHE Fabio ITA 1418 204 9 22 347 1 1:57.73 291 6 576 9 12:04.95 51 " 42
8 AROL Katsiaryna, PALAZKOV Ilya BLR 1394 234 2 30 342 4 1:59.47 272 11 546 12 12:34.79 75 " 40
9 ISAKSEN Isabella, SCHRIMSHER Lucas USA 1386 206 8 23 329 9 2:03.70 276 10 575 10 12:05.55 83 " 39
10 BILKOVA Lenka, KUF Jan CZE 1370 212 7 24 332 8 2:02.70 293 4 533 13 12:47.51 99 " 38
11 HERNANDEZ Sophia, FERNANDEZ Charles GUA 1368 190 10 19 323 10 2:05.84 293 4 562 11 12:18.51 101 " 37
12 VILLAMAYOR Sergio, ZAPATA Ayelen ARG 1343 182 12 17 307 13 2:11.23 272 11 582 7 11:58.36 126 " 36
13 EKIN Canberk Hulusi, OZYUKSEL Ilke TUR 1335 159 13 11 316 12 2:08.32 271 13 589 6 11:51.92 134 " 35